wtorek, 12 maja 2015

Dziewczyna i chłopak czyli heca na 14 fajerek Hanna Ożogowska

Książka opowiada o rodzeństwie Tosi i Tomku, którzy mają wyjechać na wakacje. Nie wszystko idzie po ich myśli i są zmuszeni do zamienienia się rolami- Tosia za Tomka, a Tomek za Tosię. Podczas pobytu na wczasach dzieje się wiele bardzo śmiesznych rzeczy i cały czas miałam szeroki uśmiech na twarzy :) 
"W otworzone przez Tosię drzwi weszli, wcale nie proszeni do środka, dwaj mężczyźni. Jeden był starszy, drugi młody, jak gdyby Tosi skądś znany. Obaj, Tosia to wyczuła, byli czegoś źli, zagniewani." 
"Do mieszkania dzwoni na wszelki wypadek ostrożnie. Nic. Trochę głośniej- też nic. Czyżby siostra wyszła? Zagląda do schowka- jest klucz! Idiotka!
Szczególnie podobało mi się zakończenie tej książki. Było inne niż wszystkie, które do tej pory czytałam. Bardzo polecam wam tą książkę, ponieważ jest bardzo wciągająca a przede wszystkim bardzo śmieszna :)
Jeśli jesteście ciekawi czy rodzeństwo poradzi sobie ze swoim kłamstwem i jak zakończy się ich historia to koniecznie ją przeczytajcie, bo jest godna polecenia.
Ilość stron: 183
Wydawnictwo: Akapit Press
Rok wydania: 1999 (mam także wydanie z 2013 roku, ale na zdjęciu jest to z 1999)
Cena: 12.30
Ocena: 9/10
Pozdrawiam! 
Magda :)
antykwariat.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz